بهترین هدیه سال نو
تاریخ انتشار : 2023/09/27
فهرست مطالب

بهترین هدیه سال نو + کدام هدایا را برای عید نوروز را بخریم؟

استفاده از تکنیک‌های مختلف مارکتینگ به عنوان یکی از اصلی‌ترین ارکان موفقیت و توسعه کسب‌وکارها در دنیای امروزی شناخته می‌شود و سازمان‌ها، ارگان‌ها و کسب‌وکارهای مختلف در سراسر جهان از روش‌های مختلفی همچون تبلیغات تلویزیونی، تبلیغات رسانه‌ای، تبلیغات مستقیم و حضوری و… برای ارائه خدمات و محصولات خود به مشتریان بهره می‌برند. استفاده از هدایای تبلیغاتی مانند هدیه تبلیغاتی سال نو می‌تواند با اهداف مختلفی صورت بگیرد اما مهم‌ترین و رایج‌ترین اهداف استفاده از این هدایا به شرح زیر هستند:

 • توسعه بیشتر کسب‌وکار و حوزه فعالیت شرکت‌ها
 • توسعه روابط ارگان‌ها با سایر جوامع محلی
 • ایجاد آگاهی ماندگار در مخاطبان
 • تبدیل مشتریان بالقوه به بالفعل و تبدیل مشتری بالفعل به سفیر برندها
 • افزایش انگیزه نیروهای انسانی شرکت‌ها و …

هدیه سال نو 

هدیه نوروزی ارزان می‌توانند انواع و اقسام مختلفی داشته باشند و هر کدام از آنها از ویژگی‌ها، قابلیت‌ها و کاربردهای متعددی برخوردارند. اگر چه این هدایا می‌توانند بر اساس کاربرد ها و فاکتور های مختلفی تقسیم‌بندی شوند اما به صورت کلی شامل 3 دسته اصلی هستند که به شرح زیر می‌باشند:

 • هدایای تبلیغاتی سازمانی که معمولاً در ارگان‌ها و سازمان‌های بزرگ برای تحکیم روابط کارمندان و همکاران مورد استفاده قرار می‌گیرند.
 • هدایای تبلیغاتی اختصاصی که به شکل منحصربه‌فرد و ویژه برای مخاطبان و مشتریان طراحی می‌شود.
 • هدایای تبلیغاتی مناسبتی که با توجه به مناسبت‌های مختلف به مشتریان و مخاطبان داده می‌شوند.

هدیه تبلیغاتی سال نو در حقیقت نوعی از هدایای مناسبتی است و همان‌گونه که از نام آن مشخص است به بهانه فرا رسیدن سال جدید طراحی می‌شود و به مخاطبان داده خواهد شد. در اصل هدایای نوروزی تبلیغاتی از جمله کاربردی‌ترین، رایج‌ترین و اثربخش‌ترین نوع هدیه‌های تبلیغاتی هستند که امروزه در کسب‌وکارهای مختلف استفاده می‌شوند و می‌توانند در توسعه فعالیت‌ها، جذب مشتری و ایجاد حس اعتماد و وفاداری نقش پررنگی داشته باشند.

بهترین هدیه سال نو

بهترین هدیه برای عید نوروز

در حقیقت برای انتخاب هدایای تبلیغاتی حتماً باید نکات و فاکتورهای مختلفی را مد نظر قرار داد تا بتواند به خوبی اثربخشی خود را نشان دهد در غیر اینصورت ممکن است حتی اثر معکوس داشته باشد. انتخاب بهترین هدایای تبلیغاتی نوروزی می‌تواند یک امر سلیقه‌ای باشد اما توجه به مواردی مختلفی همچون نوع فعالیت برند، جنسیت مخاطبان، سن و سال مخاطب، شرایط و سلیقه مخاطب و … می‌تواند در اثربخشی آنها نقش ویژه‌ای داشته باشد. از جمله رایج‌ترین و پراستفاده‌ترین هدایای نوروزی تبلیغاتی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

سررسید و سالنامه

اگرچه سررسید و سالنامه از پرتکرارترین و رایج‌ترین هدایای تبلیغاتی به شمار می‌روند اما همچنان به عنوان یکی از کارآمدترین و اثربخش‌ترین هدایا شناخته می‌شوند. سررسیدها از ضروری‌ترین لوازم در همه کسب‌وکارها و مشاغل هستند و همه مدیران و کارمندان و افراد عادی از آنها استفاده می‌کنند تا بتوانند برنامه‌های روزانه و امور خودشان را مدیریت و کنترل کنند. تقریباً می‌توان گفت اولین و مناسب‌ترین پیشنهاد برای انتخاب هدیه تبلیغاتی سال نو سررسید و سالنامه است. سررسید و سالنامه‌ها در طرح‌های جذابی در دسترس هستند و می‌توانند جذابیت ویژه‌ای برای مخاطبان داشته باشند. همچنین این هدایا می‌توانند در ابعاد و اندازه‌های مختلفی طراحی و تهیه شوند و در صرفه‌جویی در هزینه‌ها نیز نقش مؤثری داشته باشند.

تقویم رومیزی

تقویم‌های رومیزی نیز می‌توانند از رایج‌ترین و کاربردی‌ترین هدایای نوروزی تبلیغاتی باشند. این تقویم‌ها همچنین می‌توانند بسیار کاربردی باشند چرا که مخاطبان و مشتریان می‌توانند در تمام طول سال از آن استفاده کنند. اهدای یک تقویم رومیزی می‌تواند حوزه کاری یک شرکت و برند خاص را حداقل تا یک سال کامل به مخاطب و مشتری یادآوری کند چرا که همواره در جلوی چشمان آنها قرار خواهد داشت. در حقیقت خرید و تهیه این تقویم‌ها می‌تواند یک روش مارکتینگ مؤثر و کم‌هزینه باشد و بیشترین دستاورد را برای سازمان‌ها و شرکت‌ها خواهد داشت. استفاده از این تقویم‌ها خصوصاً برای کسب‌وکارها و شرکت‌هایی که دارای بودجه‌های محدود برای تبلیغات هستند می‌تواند بهترین راهکار باشد.

پکیج کتاب‌

همان‌طور که گفته شد انتخاب هدایای تبلیغاتی در کنار نشان داد فعالیت برندها یک امر کاملاً سلیقه‌ای می‌باشد و می‌توان از انواع ابزارهای مختلف به عنوان هدیه تبلیغاتی سال نو استفاده کرد. یکی از بهترین و مؤثرترین هدایای تبلیغاتی مناسبتی که می‌توان در عید نوروز و سال نو به مخاطب و مشتریان داد پکیج کتاب است. در حقیقت پکیج کتاب یک هدیه لوکس و نفیس به شمار می‌رود و می‌تواند هزینه‌های بالایی نیز برای شرکت در بر داشته باشد اما قطعاً تأثیرگذاری و اثربخشی چند برابری نیز خواهد داشت. بسته به نظر و سلیقه مشتریان می‌توان از کتاب‌هایی همچون دیوان حافظ، گلستان و بوستان سعدی، رباعیات خیام، شاهنامه فردوسی و حتی کتاب‌های روانشناسی، فلسفه، جامعه‌شناسی و … استفاده کرد.

کارت تبریک سال نو

از دیگر هدایای تبلیغاتی سال نو که می‌تواند اثربخشی بالایی داشته باشد می‌توان به کارت تبریک‌ها اشاره کرد و شرکت‌های مختلف می‌توانند از این کارت‌ها برای تبریک عید نوروز به مشتریان خود استفاده کنند. ارسال یک کارت پستال شیک و جذاب از طرف شرکت‌های تجاری برای مشتریان می‌تواند به آنها یادآوری کند که شرکت در فکر آنها بوده و آماده خدمات‌رسانی به آنها می‌باشد.

کالاهای دیجیتال

در دنیای امروز کالاهای دیجیتالی اهمیت و ارزش بسیار زیادی برای افراد مختلف خصوصاً جوانان، دانشجویان، دانش آموزان و … دارند به همین دلیل این محصولات می‌توانند به عنوان بهترین هدیه تبلیغاتی سال نو شناخته شوند و شرکت‌ها و کسب‌وکارهای مختلف می‌توانند به بهانه شروع سال جدید و با یک طراحی ویژه بر روی این محصولات هدایای ارزشمند، ماندگاری و در عین حال اثربخشی به مشتریان و مخاطبان خود بدهند. از جمله رایج‌ترین کالاهای دیجیتال که می‌توانند به عنوان هدایای تبلیغاتی نوروزی استفاده شوند می‌توان به فلش مموری ها، هندزفری، اسپیکر، پاوربانک و … اشاره کرد.

صنایع دستی

در بسیاری از کشورها مانند ایران مردم ارزش و اهمیت زیادی برای کالاها و صنایع دستی قائل هستند و این محصولات جایگاه ویژه‌ای نزد آنها دارند. صنایع دستی مختلف خصوصاً صنایعی که در شروع سال نو می‌توانند کاربردی باشند می‌توانند انتخاب‌های بی‌نظیری برای هدایای تبلیغاتی باشند. صنایع دستی در کناری کاربردی بودن می‌توانند ماندگاری بالایی داشته باشند و حتی تا سال‌ها توسط مشتریان و مخاطبان مورد استفاده قرار بگیرند. از جمله بهترین صنایع دستی که می‌توان به عنوان هدیه تبلیغاتی سال نو به مشتریان داد می‌توان به ترمه، کیف چرمی مردانه و زنانه، اکسسوری های زینتی، لوازم دکوری آشپزخانه و … اشاره کرد.

ماگ های تبلیغاتی

در حقیقت ماگ ها و لیوان‌ها می‌توانند از بهترین و جذاب‌ترین هدایای تبلیغاتی باشند که در مناسبت‌های مختلف به کار می‌روند. با درج لوگو و طراحی‌های خاص بر روی این محصولات می‌توان همواره مشتریان و مخاطبان را به شرکت و کسب‌وکار مورد نظر جذب کرد. ماگ ها و لیوان‌ها نیز می‌توانند برای ماه‌ها و حتی سال‌های متوالی مورد استفاده قرار بگیرند و این می‌تواند اثربخشی ویژه‌ای در تبلیغات داشته باشد.

هدایای پوشیدنی

فرا رسیدن سال نو و عید نوروز به معنی گرم شدن هوا و نیاز افراد به لباس‌های تابستانی و بهاره است به همین دلیل شرکت‌ها می‌توانند از این شرایط استفاده کرده و با هدیه دادن لوازمی همچون کلاه آفتابی، تی‌شرت، عینک آفتابی و … حس اعتماد و وفاداری بیشتری در مشتریان و مخاطبان خود ایجاد کنند. البته باید توجه داشته که در انتخاب هدایای این‌چنینی باید به سن و سال و جنسیت مخاطبان توجه ویژه‌ای شود.

هدایای چوبی

انسانان به صورت ذاتی علاقه ویژه‌ای به صنایع و لوازم چوبی دارند بنابراین استفاده از هدایای چوبی مانند ست‌های مدیریتی، ست‌های رومیزی، ساعت‌های چوبی و … می‌تواند یک ایده خلاقانه و بی‌نظیر باشد. هدایای چوبی می‌توانند علاوه بر زیبایی، جذابیت و ماندگار طولانی مدت از اثربخشی بالایی برخوردار باشند و به خوبی هدف، خدمات و محصولات یک کسب‌وکار را به مخاطب معرفی کنند

فوت و فن خرید بهترین هدیه سال نو

برای انتخاب و خرید بهترین هدیه تبلیغاتی عید نوروز لازم است که نکات و پارامترهای مختلفی را مد نظر قرار داد تا علاوه بر ایجاد یک حس خوشایند در مشتریان و مخاطبان به رونق کسب‌وکار و توسعه آن نیز کمک کند. در حقیقت امروزه به‌راحتی می‌توان به انواع هدایای تبلیغاتی دسترسی داشته و با هزینه‌های کم از آنها استفاده کرد اما چنانچه در انتخاب و خرید این هدایا دقت کافی نداشت ممکن است نتیجه عکس داشته باشد. از مهم‌ترین نکات انتخاب هدایای تبلیغاتی نوروزی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اولین و مهم‌ترین فاکتور در انتخاب هدایای تبلیغاتی سلیقه مخاطب و مشتری است و شرکت باید به خوبی از شرایط و سلایق مشتریان خود آگاه باشد تا بهترین و مناسب‌ترین هدیه را انتخاب کند. هر کدام از مشتریان به لوازم و ابزارهای خاصی علاقه دارند. به عنوان مثال هدایای دیجیتالی برای دانشجویان و جوانان بسیار کاربردی‌تری خواهد بود تا آنکه به مادران خانه‌دار هدیه شود.
 • به هیچ عنوان نباید برای کاهش هزینه‌ها از کیفیت هدایا کم کرد چرا که این کار می‌تواند نتیجه عکس داشته باشد. چنانچه یک شرکت توان تهیه هدایایی مانند کیف چرمی و صنایع دستی گران‌قیمت را ندارد نباید از محصولات بی‌کیفیت مشابه استفاده کند و بهتر است که از هدایای باکیفیت‌تر و با قیمت مناسب تر بهره ببرد. در کل هدیه دادن یک خودکار باکیفیت می‌تواند بسیار کاربردی‌تر از یک کیف پول بی‌کیفیت باشد.
 • تا حد امکان نباید از هدایای تکراری و رایج استفاده کرد و بهتر است که از طراحی‌های خاص و منحصربه‌فرد برای هدیه تبلیغاتی سال نو بهره برد. همچنین یک شرکت نباید هر ساله و در عید نوروز از هدایای تکراری استفاده کند و توصیه می‌شود که هر ساله لوازم مختلفی را برای هدیه انتخاب نماید.
 • هدایای تبلیغاتی باید دارای تناسبی دوطرفه باشند به گونه‌ای که مخاطب و مشتری از دریافت ن احساس خوشایند ارزشمند بودن دریافت کند و بتواند از هدیه دریافتی استفاده‌های مفیدی داشته باشد.

بهترین هدایای نوروزی برای بانوان

یکی از مهم‌ترین نکات و فاکتورها در خرید و تهیه هدایای نوروزی توجه به جنسیت مخاطبان است. مهندس دانستن همه مردها، آشپز دانستن همه زن‌ها و … می‌تواند اشتباه بزرگی برای کسب‌وکارهای مختلف باشد. بانوان در مقایسه با آقایان دارای احساسات بیشتری بوده و باید در انتخاب هدایای آنها دقت بیشتری داشت. لوازم دکوری و انواع ظروف، صنایع دستی، ترمه، خاتم‌کاری، میناکاری و … از جمله هدایایی هستند که می‌توانند برای بانوان مناسب باشند.

هدایای نوروزی مخصوص آقایان

انتخاب هدایای تبلیغاتی نوروز برای آقایان کار سختی نیست چرا که تقریباً هر نوع هدیه‌ای می‌تواند قابل استفاده باشد. البته توجه به سن و سال، سلیقه، شغل و شرایط آقایان می‌تواند در انتخاب هدیه تبلیغاتی سال نو نقش پر رنگی داشته باشد.

بهترین هدیه سال نو برای کارمندان

انتخاب هدیه تبلیغاتی نوروزی برای کارمندان نیز نمی‌تواند کار سخت و دشواری باشد. هر وسیله‌ای که بتواند برای کارمندان کاربردی باشد می‌تواند یک هدیه مناسب باشد. سررسیدها، تقویم، ماگ، خودکار و … از جمله رایج‌ترین هدایایی هستند که می‌توان برای کارمندان در نظر گرفت، البته تعدادی از شرکت‌ها برای کارمندان خود از کارت‌های هدیه استفاده می‌کنند و با افزایش حقوق سعی در ایجاد اعتماد و وفاداری بیشتر می‌کنند اما به صورت کلی هدایای نقدی تاثیر کمتری در مقایسه با هدایای تبلیغاتی دیگر دارد.

جمع‌بندی نهایی

استفاده از هدایای تبلیغاتی سال نو به عنوان یکی از بهترین روش‌های تبلیغات شناخته می‌شود که می‌تواند اثربخشی و کاربرد بسیار خوبی در رونق و توسعه کسب‌وکارها داشته باشد. انتخاب هدیه تبلیغاتی سال نو می‌تواند یک امر کاملاً سلیقه‌ای باشد اما بهتر است که به نکات و فاکتورهای مختلفی همچون سلیقه مشتری، سن و سال، جنسیت، شرایط زندگی و … توجه شود. از جمله رایج‌ترین و کاربردی‌ترین هدایای نوروزی تبلیغاتی می‌توان به مواردی همچون سررسید و سالنامه، ساک دستی تبلیغاتی، فلش مموری تبلیغاتی، تقویم، کالاهای دیجیتال، صنایع دستی، هدایای پوششی، هدایای فانتزی، هدایای چوبی و … اشاره کرد.

شماره های تماس

۰۲۱-۸۶۰۴۴۷۶۴

۰۲۱-۸۶۰۳۱۹۱۴