هدایای تبلیغاتی خاص
تاریخ انتشار : 2023/09/10

فهرست مطالب

ایده‌هایی برای هدایای تبلیغاتی خاص

استفاده از تکنیک‌های مارکتینگ در دنیای مدرن و پرسرعت امروزی رمز اصلی پیشرفت و توسعه کسب‌وکارهای مختلف است و به همین دلیل شرکت‌های مختلف از انواع روش‌های بازاریابی الکترونیکی، بازاریابی تلفنی، بازاریابی ویدیویی، بازاریابی حضوری و دهان به دهان و … استفاده می‌کنند. هدایای تبلیغاتی یکی از کاربردی‌ترین و اثر بخش‌ترین روش‌های تبلیغات و مارکتینگ است که به عنوان روش مکمل تکنیک‌های عنوان شده شناخته می‌شوند. هدایای تبلیغاتی خاص دسته‌ای از هدایا هستند که برای مخاطبان و مشتریان ویژه طراحی می‌شوند و می‌توانند جذابیت بسیار زیادی داشته باشند. در ادامه مطلب به بررسی کامل بهترین و خلاقانه‌ترین هدایای تبلیغاتی خاص پرداخته می‌شود.

هدایای تبلیغاتی چند نوع دارند؟

همان‌طور که از نام آنها مشخص است، هدایای تبلیغاتی به نوعی از هدایا گفته می‌شوند که با هدف تبلیغات و معرفی یک برند، شرکت و کسب‌وکار خاص عرضه می‌شوند. در حقیقت شرکت‌های مختلف برای جذب مشتریان بیشتر و ایجاد حس اعتماد و وفاداری بیشتر در مشتریان قدیمی خود و تبدیل آنها به سفیران برند خود از هدایای تبلیغاتی استفاده می‌کنند. این هدایا اگرچه می‌توانند دسته‌بندی‌های متعددی داشته باشند اما در کل می‌توانند به 3 دسته اصلی تقسیم شوند که شامل هدایای تبلیغاتی مناسبتی، هدایای تبلیغاتی سازمانی و هدایای تبلیغاتی انحصاری و خاص هستند.

هدایای تبلیغاتی خاص

این هدایا دسته‌ای از هدایای تبلیغاتی هستند که به صورت انحصاری و اختصاصی برای مشتریان خاص و ویژه شرکت‌ها طراحی و تهیه می‌شوند. هدایای خاص تبلیغاتی می‌توانند کاربرد و اثربخشی بسیار بیشتری از سایر هدایای تبلیغاتی داشته باشند به همین دلیل بسیاری از شرکت‌ها از این نوع هدایا استفاده بیشتری می‌کنند. از مهم‌ترین مزیت‌های استفاده از هدایای تبلیغاتی خاص می‌توان به مواردی همچون ایجاد شگفتی در مخاطبان، انتقال حس ارزشمندی به مخاطب، افزایش راندمان و اثربخشی و … اشاره کرد. استفاده از این نوع هدایا می‌تواند با اهداف مختلفی همچون ایجاد آگاهی ماندگار، دسترسی به فضای تبلیغاتی ارزشمند، بالا بردن انگیزه کارمندان، ارتباط با جوامع محلی و گروه‌های مختلف، تبدیل مشتری به سفیر برند، ترویج محصولات و … استفاده شوند.

مهم‌ترین ویژگی‌های یک هدیه تبلیغاتی خاص

هرچند که برای انتخاب هدایای تبلیغاتی محدودیت‌های خاصی وجود ندارد و با در نظر گرفتن فاکتورها و عوامل مختلفی می‌توان از هر وسیله‌ای به عنوان هدیه استفاده کرد اما یک هدیه تبلیغاتی خاص و منحصربه‌فرد باید دارای ویژگی‌هایی باشد که مهم‌ترین آنها به شرح زیر هستند:

  • هدیه تبلیغاتی خاص و انحصاری باید جدید باشد و حتی‌الامکان از هدایای تکراری که همه شرکت‌های استفاده می‌کنند استفاده نشود. هرچه هدیه جدیدتر باشد باعث هیجان و شگفتی بیشتر مخاطبان می‌شود.
  • هدیه تبلیغاتی باید یونیک، خاص و کمیاب باشد تا بتواند جذابیت بالایی برای مخاطب داشته باشد و تداعی کننده حس ارزشمندی در او باشد.
  • باید کاربردی باشند و مخاطبان و مشتریان بتوانند از آن استفاده کنند در غیر این صورت اثربخشی چندانی نخواهند داشت.
  • ماندگاری مناسبی داشته باشد و مخاطب بتوان برای مدت ویژه‌ای از آن استفاده نماید. ماندگاری صرفاً به معنی طول عمر بالای هدیه نیست و اگر هدیه هدفمند و مفید باشد می‌تواند به عنوان یک هدیه ماندگار شناخته شود.

هدایای تبلیغاتی خاص

بهترین هدایای تبلیغاتی خاص و خلاقانه

از آنجایی که هدایای تبلیغاتی می‌توانند از ویژگی‌های مختلفی همچون داشتن انعطاف‌پذیری بالا، ملموس و بادوام بودن، داشتن قابلیت ارزیابی و سنجش، داشتن ارزش درک شده عالی، مکمل بودن انواع روش‌های بازاریابی و … برخوردارند می‌توانند تنوع و تعدد بالایی داشته باشند. در حقیقت انتخاب چنین هدایایی کاملاً نسبی است و به عوامل مختلفی بستگی همچون جنسیت و سن و سال مخاطب، میزان بودجه شرکت، سلیقه هدیه دهنده و … بستگی داشته باشند. در اصل می‌توان از هر وسیله به عنوان یک هدیه تبلیغاتی خاص استفاده کرد و هیچ محدودیتی در انتخاب این هدایا وجود ندارد. از جمله رایج‌ترین، خلاقانه‌ترین و کاربردی‌ترین هدایای تبلیغاتی خاص می‌توان به موارد زیر اشاره داشت:

محصولات چرمی

محصولات چرمی همواره یکی از مناسب‌ترین و محبوب‌ترین هدایای تبلیغاتی هستند که می‌توانند با اهداف مختلفی استفاده شوند. در حقیقت این محصولات می‌توانند تنوع بسیار زیادی داشته باشند و با یک طراحی خاص و ویژه می‌توانند هم به عنوان هدایای سازمانی، هم به عنوان هدایای مناسبتی و هم به عنوان هدایای خاص و انحصاری استفاده شوند. از جمله رایج‌ترین محصولات چرمی که می‌توان به عنوان هدیه تبلیغاتی خلاقانه به کار برد می‌توان به مواردی همچون کمربند، کیف چرمی مردانه، کیف چرمی زنانه، جای مدارک و جا کارتی چرمی، دستبندهای چرمی و … اشاره کرد. با داشتن خلاقیت و پیاده کردن ایده‌های جذاب بر روی محصولات چرمی می‌توان از آنها بهترین هدایای ممکن برای مخاطبان خاص تهیه کرد.

محصولات الکترونیکی

دنیای امروز، دنیای سرعت، داده و اطلاعات و اینترنت است و هر وسیله که با این موارد ارتباط باشد می‌تواند جذابیت منحصربه‌فردی برای مخاطبان داشته باشند. در حقیقت افراد در هر سطح و از هر قشری باشند نیاز مبرمی به لوازم الکترونیکی مختلف خواهند داشت. از جمله رایج‌ترین و کاربردی‌ترین محصولات الکترونیکی که می‌توان به عنوان هدایای تبلیغاتی خاص استفاده شوند می‌توان به انواع فلش مموری ها، پاوربانک ها، هندزفری، اسپیکرها، اسمارت واچ‌ها (ساعت‌های هوشمند)، ملزومات جانبی موبایل و تبلت و … اشاره کرد. هر کدام از لوازم عنوان شده می‌توانند یک هدیه ماندگار و خاص برای مخاطبان خاص هر برندی باشند و قطعاً از اثربخشی و راندمان بسیار بالایی برخوردارند.

صنایع دستی

یکی دیگر از هدایای تبلیغاتی خلاقانه و خاص که می‌توان در هر حوزه و در هر کسب‌وکاری استفاده کرد می‌توان به صنایع دستی اشاره کرد. در حقیقت صنایع دستی می‌تواند تناسبات فرهنگی، اجتماعی، ورزشی، تاریخی و … داشته باشد و معمولاً همه افراد ارتباط بسیار خوبی با این صنایع برقرار می‌کنند. خوشبختانه صنایع دستی از محدوده بسیار گسترده‌ای برخوردار است و می‌توان از انواع محصولات هنری و دستی به عنوان هدیه تبلیغاتی استفاده کرد.

از جمله رایج‌ترین صنایع دستی که می‌توانند به عنوان هدایای تبلیغاتی خاص به مخاطبان و مشتریان عرضه شوند می‌توان به مواردی همچون انواع تابلو فرش‌ها، محصولات خاتم‌کاری و منبت‌کاری، انواع محصولات بافتنی، انواع محصولات فلزی مانند قلمزنی، ملیله‌کاری، ریخته‌گری، زیورسازی، انواع محصولات سفالی، انواع محصولات ساخته شده با چوب، انواع صنایع دستی سنگی، محصولات نگارگری و … اشاره کرد. در حقیقت استفاده از صنایع دستی به عنوان هدایای تبلیغاتی می‌تواند فراغ بال بسیار بالایی به شرکت‌ها بدهد چرا که این محصولات را می‌توان بر اساس جنسیت مخاطب، سن و سال، شغل، سلیقه و … انتخاب کرد.

کتاب

اگرچه بسیاری از افراد اعتقاد دارند که کتاب نمی‌تواند یک هدیه تبلیغاتی مناسب و مؤثر باشد اما در حقیقت کتاب می‌تواند برای بسیاری از افراد اثربخشی بسیار زیادی داشته باشد. در حقیقت کتاب‌ها نیز می‌توانند انواع مختلفی از نظر موضوع و بحث داشته باشند. شاید کتاب‌ها نتوانند هدایای تبلیغاتی سازمانی و مناسبتی مناسبی نباشند اما قطعاً می‌توانند یک هدیه انحصاری و خاص بی نظیر باشند خصوصاً برای افرادی که ارتباط خوبی با دنیای کتاب داشته باشند. برای هدیه دادن کتاب‌ها می‌توان به فاکتورهایی همچون حوزه کاری مشتریان، سلایق، سن و سال، مناسبت‌های فرهنگی و مذهبی آنها و … توجه داشت تا بیشتری اثربخشی را داشته باشد.

خوراکی‌ها

یکی دیگر از بهترین هدایای تبلیغاتی که می‌توانند به عنوان هدایای انحصاری و خاص شناخته شوند و خلاقیت بالایی داشته باشند انواع مختلفی از خوراکی‌ها هستند. در اصل خوراکی‌هایی همچون انواع تنقلات، شکلات و … همواره از محبوبیت بالایی در بین افراد مختلف برخوردارند و می‌توانند خواص بسیار زیادی نیز داشته باشند. در حقیقت خوراکی‌هایی مانند شکلات محبوبیت بالایی برای همه افراد در هر سن و سالی دارند و با داشتن ایده‌های خاص و جدید می‌توان از آنها یک هدیه تبلیغاتی بی نظیر ساخت.

ست‌های مدیریتی

از دیگر هدایای تبلیغاتی خاص می‌توان به ست‌های مدیریتی اشاره کرد که می‌تواند مخاطبان را به خوبی شگفت‌زده کند. ست‌های مدیریتی از تنوع بالایی از نظر جنس، طرح و کیفیت برخوردارند و می‌توانند راندمان و اثربخشی بسیار زیادی داشته باشند. البته در انتخاب ست‌های مدیریتی به عنوان یک هدیه تبلیغاتی خلاقانه لازم است که فاکتورها و پارامترهایی همچون سلیقه مشتریان، شغل، سن و سال و جنسیت، حوزه فعالیت و … در نظر گرفته شود. از رایج‌ترین و پرکاربردترین ست‌های مدیریتی می‌توان به مجموعه کیف پول چرمی، پاور بانک، خودکار تبلیغاتی و در داخل یک جعبه‌ خاص اشاره داشت.

لیوان و ماگ های حرارتی شخصی

در حقیقت کسانی که ایده پردازی و خلاقیت بالایی داشته باشند می‌توانند از ساده‌ترین لوازم نیز به عنوان بهترین هدایای تبلیغاتی خلاقانه استفاده کنند. یکی از رایج‌ترین، پراستفاده‌ترین و کاربردی‌ترین لوازمی که همواره به عنوان هدایای تبلیغاتی استفاده می‌شود لیوان و ماگ حرارت است. در حقیقت می‌توان با داشتن ایده و خلاقیت و درج کردن برند و لوگوی کسب‌وکار، لیوان و ماگ های شخصی برای مخاطبان طراحی کرده و به آنها تقدیم کرد. لیوان و ماگ های حرارتی اگرچه می‌توانند ارزش مادی کمی داشته باشند اما با توجه به ماندگاری و کاربردهای متعدد می‌توانند از ارزش معنوی بسیار زیادی برخوردار باشند. در حقیقت لیوان‌ها از هدایای هستند که می‌توانند برای همه مخاطبان از هر سطح، قشر، نژاد، زبان، شغل و حوزه‌ای مناسب باشند و معمولاً همه مخاطبان از دریافت چنین هدیه‌ای شگفت‌زده می‌شوند.

پوشاک تبلیغاتی

یکی دیگر از بهترین انتخاب‌ها برای هدایای تبلیغاتی خاص و انحصاری انواع پوشاک‌ها است. در حقیقت پوشاک نیز از تنوع بالایی برخوردار است و می‌تواند جذابیت بسیار زیادی برای مخاطب و مشتری داشته باشد. داشتن ایده‌های خلاقانه در طراحی لوگو و برند بر روی پوشاک می‌توان باعث ایجاد هیجان مخاطبان شود. از جمله رایج‌ترین لوازم پوشاکی که می‌توانند به عنوان هدایای تبلیغاتی خاص استفاده شوند می‌توان به تی‌شرت‌ها، کلاه، عینک آفتابی، کفش و … اشاره کرد. از مزیت‌های پوشاک نیز می‌توان به تنوع و تعدد بالای آنها اشاره کرد و شرکت‌های مختلف می‌توانند از انواع پوشاک‌ها برای مخاطبان و مشتریان خود استفاده کنند.

عطر و ادکلن

از دیگر هدایایی که همواره برای مشتریان و مخاطبان خاص و منحصربه‌فرد است می‌توان به ست‌های عطر و ادکلن اشاره کرد. عطر و ادکلن نیز از تنوع بسیار زیادی برخوردار است و می‌توان با توجه به فاکتورهایی همچون سلیقه مخاطب، سن و سال، جنسیت و … از آنها استفاده کرد و با درج برند و لوگوی شرکت یک هدیه خاص و انحصاری به مشتری تقدیم کرد.

  • در کنار تمامی هدایای معرفی شده می‌توان از لوازم و ابزارهای دیگری به عنوان هدایای تبلیغاتی خاص استفاده کرد که مهم‌ترین آنها شامل انواع لوازم خانگی، انواع لوازم و ابزار کار، هدایای لوکس مانند ساعت، گوشی و … هستند. در اصل برای انتخاب و استفاده از هدایای تبلیغاتی هیچ محدودیتی وجود ندارد و فقط فاکتورهایی همچون میزان بودجه، حوزه فعالیت شرکت‌ها، سلیقه مخاطب، سن و سال و جنسیت و … می‌تواند در تعیین و انتخاب آن مؤثر باشد.

جمع‌بندی نهایی

هدایای تبلیغاتی می‌توانند انواع مختلفی همچون هدایای انحصاری، سازمانی و مناسبتی داشته باشند و هر کدام از آنها می‌توانند کاربردها و اثربخشی متفاوتی داشته باشند. هدایای تبلیغاتی خاص و انحصاری از جمله هدایایی هستند که می‌توانند به صورت خاص و ویژه برای مخاطبان و مشتریان ویژه‌ای طراحی و تهیه شوند و باید از ویژگی‌هایی همچون ماندگاری بالا، جدید بودن، کاربردی بودن و … برخوردار باشند. محصولات چرمی، صنایع دستی، محصولات الکترونیکی، کتاب‌ها، خوراکی‌ها، پوشاک و … از جمله مهم‌ترین مواردی هستند که می‌توانند به عنوان هدایای تبلیغاتی خاص استفاده شوند

شماره های تماس

۰۲۱-۸۶۰۴۴۷۶۴

۰۲۱-۸۶۰۳۱۹۱۴