ست چرمی
تاریخ انتشار : 2018/05/06
فهرست مطالب

چرم تبلیغاتی و انواع آن

چرم در دنیا به دو شیوه کلی تولید می شود یا با استفاده از مواد کرومی یا با استفاده از مواد گیاهی اورجینال

در روش نخست (کرومی)

فضاهای بین سلولی سطح پوست خام با استفاده از مواد شیمیایی کرومی رنگدهی می شود شیوه استفاده از مواد کرومی از شیوه های سنتی تولید چرم است و تا سال های اخیر عمده جرم تولیدی جهان با همین روش از این روش ممنوع شده است و بلکه محصولات چرمی ای که با چرم های کرومی تولید شده اند اجازه حضور در بازار این کشورها را پیدا نمی کند و عمدتا برای مصرف در کشورهای جهان سوم تولید می شوند.

کروم یک فلز سنگین است که هم به محیط زیست و هم به سلامت انسان اسیب می رساند این اسیب رساندن سبب شده است طی سال ها اخیر دولت های کشورهای پیشرفته تولیدکنندگان چرم محصولات چرم را به استفاده از مواد گیاهی برای تولید چرم و محصولات چرم و محصولات چرمی تشویق کنند سطح چرم هایی که به شیوه گیاهی تولید و رنگ می شود حالت طبیعی خود را حفظ می کند رگه ها، خطوط و بافت پوست در چرم های گیاهی، شکل اصلی خود را از دست نمی دهد.

در حالی که در روش کرومی، سطح منافذ چرم حالت طبیعی خود را از دست داده و با لایه ای از رنگ پوشیده می شود همچنین در چرم های کروم دو رنگ با استفاده از پگیمنت رنک می شود در حالت مصنوعی و کارخانه ای به خود می گیرند.

چرم هایی که با استفاده از کروم رنگ و تهیه می شود پس از مدتی حالت کشیدگی پیدا می کنند.

نکته ای در مورد شستن چرم:

اولین نکته ای است که به هیچ عنوان چرم را در ماشین لباسشویی نباید انداخت و شست و شو بهترین راه برای تمیز کردن البسه چرمی سپردن آن به یک خشکشویی معتبر است.

در خانه نمی توان چرم را شست چون اگر به پشت چرم آب برسد چرم نرمی و لطافت خود را از دست می دهد  دیگر همچون گذشته انعطاف پذیری نخواهد داشت و خشک می شود چرم فقط روشویی گرد و غبار دشمن چرم است و شما باید هر چند وقت یکبار روی آن را تمیز کنید برای این کار کافی است یک قاشق مرباخوری شامپو بچه را با آب ولرم و 3 تا 4 قطره سرکه مخلوط کنید و به آرامی روی چرم بکشید و سپس با آب معمولی شامپوها را پاک کنید و بعد از آن با یک پارچه خشک در نهایت می توانید با واکس معمولی روی چرم را ماساژ دهید.

انواع کیف های پول زنانه و مردانه، کیف اسناد و مدارک، کیف های دستی زنانه و مردانه، کمربند، ست های رومیزی ساعت بند چرمی، جاکلیدی و خودکار با روکش چرم و ترکیبی از تمام موارد فوق اشاره کرد.

 

شماره های تماس

۰۲۱-۸۶۰۴۴۷۶۴

۰۲۱-۸۶۰۳۱۹۱۴