رنگ گل رز
تاریخ انتشار : 2024/02/12

فهرست مطالب

معانی 15 رنگ گل رز برای هدیه دادن

گل رز یکی از بهترین اید‌ها برای هدیه‌دادن به افراد مختلف است. شما می‌توانید برای ابراز علاقه و نشان‌دادن عشقتان به طرف مقابل نیز این گل را به وی هدیه دهید؛ اما نکته‌ای باید بدانید که این گل‌ها در رنگ‌بندی‌های مختلفی تولید می‌شوند و هر کدام معنا و مفهوم خاصی دارند.

چه به‌عنوان هدیه تبلیغاتی و چه به‌عنوان هدیه معمولی، شما باید معنای رنگ گل رز را مدنظر قرار دهید و بر اساس هدفتان یکی از انواع رنگ‌های این هدیه را انتخاب کنید. با انتخاب رنگ مناسب هدیه‌تان تأثیرگذاری بسیار بیشتری خواهید داشت و قطعاً طرف مقابل را نیز خوشحال خواهید کرد.

اما آیا شما معنای 15 رنگ گل رز برای هدیه‌دادن را می‌دانید؟ هر یک از رنگ‌های این هدیه چه معنی خاصی در دل خود نهفته دارند و شما چطور می‌توانید بر اساس رنگ‌بندی لبخندی واقعی از هدیه‌تان را به لب‌های شخص موردنظرتان بیاورید؟ این‌ها سؤال‌هایی هستند که ما به‌عنوان راهنما قصد داریم به آنها پاسخ دهیم.

چرا برای هدیه از گل رز استفاده کنیم؟

رنگ گل رز

فرقی نمی‌کند به چه مناسبتی، به‌هرحال گل رز تأثیر زیادی در طرف مقابل می‌گذارد و او را خوشحال می‌کند. این گل را معمولاً عشاق به یکدیگر هدیه می‌دهند، اما شما می‌توانید طی عملکردی متفاوت به‌جای استفاده از هدایای تبلیغاتی متداول مثل فلش‌مموری‌ها، خودکار‌ها، سررسید‌ها یا ماگ‌ها و قراردادشان داخل انواع ساک دستی تبلیغاتی، از این گل‌ها استفاده کنید.

گل‌ها نماد عشق و محبت هستند و دلیل هدیه‌دادن ما به دیگران نیز ابراز عشق یا محبتمان است و چه هدیه‌ای بهتر از گلی که خود نماد این احساسات بوده و احساس ما را به‌خوبی به طرف مقابل منتقل می‌کند؟

آشنایی با معانی رنگ گل رز

در ادامه معانی انواع رنگ‌های رز‌ را بررسی می‌کنیم و درباره آنها توضیح می‌دهیم:

1. قرمز

قرمز نماد عشق است و به‌همین‌دلیل اگر می‌خواهید به کسی ابراز علاقه کنید، می‌توانید رز‌هایی به‌رنگ قرمز را برای وی به هدیه ببرید.

شما می‌توانید برای مناسبت‌هایی مثل خواستگاری، سالگرد ازدواج و… نیز دسته‌ای از این هدایای زیبا را تهیه کرده و به طرف مقابل هدیه دهید.

2. سفید

اگر می‌خواهید به طرف مقابلتان احترام و قدردانی خود را نشان دهید، از رنگ سفید استفاده کنید. در واقع رنگ سفید به‌معنی معصومیت، خلوص و پاکی است و به‌خوبی احساس قدردانی‌تان را به هرکسی نشان می‌دهد.

در بسیاری از موارد نیز از رز‌های سفید در تزیین ماشین عروس استفاده می‌کنند؛ حتی امکان استفاده از این هدایا در مراسم‌های یادبود به‌معنی نشان‌دادن احترام نیز وجود دارد.

3. آبی

متأسفانه رز آبی به‌صورت طبیعی در طبیعت رشد نمی‌کند و آن را به‌صورت رنگ‌شده در گل‌فروشی‌ها عرضه می‌کنند. اگر برای کسی این هدیه را تهیه کنید، یعنی به او می‌فهمانید که چقدر دست‌نیافتنی است. در واقع این گل به‌عنوان نماد اسرارآمیز و دست‌نیافتنی‌بودن ساخته می‌شود.

4. سبز

اگر می‌خواهید حس زندگی را به طرف مقابلتان انتقال دهید، این گل را به‌رنگ سبز برای وی بخرید. معمولاً سبز را به‌عنوان آرامش، حیات، باروری و طبیعت می‌شناسند. اگر به ملاقات بیماری می‌روید که استشمام بوی گل برای وی ضرری ندارد نیز پیشنهاد ما به شما رز‌های سبزرنگ است.

5. زرد

از‌آنجا‌که رنگ زرد به‌معنی شادی و شور است، معمولاً از‌این رز نیز در مراسم‌هایی مثل تولد، نامزدی و … استفاده می‌کنند. شما می‌توانید برای انتقال حس دوستی‌تان به طرف مقابل نیز این گل‌ها را تهیه کنید. البته مراقب باشید که رز‌های زرد را به عشقتان هدیه ندهید، چون انتقال‌دهنده حس عشق نیستند، بلکه حس دوستی‌تان را به وی ابراز می‌کنند. شما می‌تواند برای ملاقات از بیماران نیز گل‌های زردرنگ بخرید.

6. نارنجی

اگر می‌خواهید شور و اشتیاق خود را نسبت به مسأله‌ای نشان دهید، برای طرف مقابل گل‌های نارنجی بخرید. در واقع از این رز معمولاً برای نشان‌دادن شور و اشتیاق خود برای ورود به یک رابطه یا دوستی با شخصی خاص استفاده می‌کنند. شما می‌توانید برای گرامیداشت دوستی و رفاقتتان با شخصی خاص نیز از این هدیه‌ها استفاده کنید.

7. بنفش

رنگ بنفش به‌معنی عشق در نگاه اول است و این رز را معمولاً فقط باید به کسی هدیه دهید که عشق اولتان بوده  و حس خوبی نسبت به او دارید. در واقع با این رنگ افسونگری معشوقتان را به رخ او می‌کشید و علاقه‌تان را به وی ابراز می‌کنید. بنفش نشان‌دهنده شکوه و عظمت نیز است و معمولاً می‌توانید از آن به‌عنوان هدایای تبلیغاتی خود به رؤسا یا شرکای کاری‌تان نیز استفاده کنید.

8. صورتی

اگر می‌خواهید وارد یک رابطه جدید شوید، برای طرف مقابلتان رز صورتی روشن بخرید، چون این رنگ نشان‌دهنده لطافت، وقار و آراستگی شماست. شما همچنین مکان استفاده از این گل برای عیادت از بیماران و ابراز همدردی را نیز دارید.

گل‌های صورتی پررنگ نیز به‌عنوان قدردانی از کسی استفاده می‌شوند و تأثیر مثبت زیادی برروی دخترخانم‌های جوان دارند. اگر می‌خواهید از کسی به‌هر‌دلیلی تشکر کنید، این هدایا بهترین گزینه برایتان خواهند بود.

9. سیاه

معمولاً در مراسم تدفین از رز سیاه استفاده می‌کنند؛ البته برخی گل‌ها به‌طور کامل سیاه نیستند و از رنگ‌های بنفش یا قرمز خیلی تیره تهیه می‌شوند. شما می‌توانید برای شروعی دوباره یا خداحافظی با کسی نیز از این رنگ استفاده کنید.

10. صدفی

رنگ صدفی شباهت زیادی به سفید دارد، اما معنای آن متفاوت است. اگر می‌خواهید به کسی که حس عاشقانه‌ای نسبت به او ندارید، اما طرف مقابل بسیار برایتان با اهمیت است، احساساتتان را انتقال دهید، امکان خرید روز‌های صدفی را برای وی دارید. رنگ صدفی نشان از تفکر، برازندگی و جذابیت دارد و با معانی مختلفی مثل غنی‌بودن و کامل‌بودن نیز می‌تواند احساس خوبی به طرف مقابلتان هدیه دهد.

11. هلویی

شما می‌توانید برای ابراز همدردی از رنگ هلویی استفاده کنید، چون این رنگ به‌معنی تشکر و قدردانی از کسی نیز است و معمولاً برای قرار‌های کاری استفاده می‌شود. مثلاً اگر یک قرارداد را با کسی عقد کردید، این گل را برای ابراز تشکرتان برای طرف مقابل بخرید. رنگ هلویی به فروتنی، خلوص و اصالت اشاره دارد.

12. شرابی

بسیاری از افراد رز‌های شرابی را با قرمز اشتباه می‌گیرند و شاید تعداد خیلی کمی از آنها را در بازار دیده باشید. رز‌های شرابی انتقال‌دهنده حس زیبایی غیرقابل‌انتظار و خاص‌بودن هستند.

13. نعنایی

رز‌های نعنایی نیز شباهت زیادی به گل‌های سبزرنگ دارند، با این تفاوت که نمادی از خوشی و شروع تازه هستند و بیشتر برای کسانی که به دستاوردی جدید رسیده‌اند، استفاده می‌شوند. مثلاً اگر به‌تازگی صاحب فرزند‌شده‌اید، می‌توانید این رز را برای همسرتان به‌عنوان هدیه بخرید و لبخند را به لب او هدیه دهید.

14. چند رنگ

رز‌های چندرنگ گل‌های بامزه‌ای هستند که از طریق آنها می‌توانید احساساتتان را ابراز کنید. مثلاً گل‌های زرد با لبه‌های قرمز نشان‌دهنده حس عشق و دوستی بود و گل‌های صورتی با لکه‌های سفید نیز حس قدردانی‌تان را به طرف مقابل انتقال می‌کنند.

15. دسته گل ترکیبی

اگر دسته گلی تهیه کرده‌اید که از ترکیب چند گل مختلف است، این گل‌ها نیز معانی خاصی را در بر دارند. شما می‌توانید متناسب به‌نوع احساسی که به طرف مقابلتان دارید، یک یا چند گل با مفاهیم مشابه را داخل یک دسته قرار دهید.

این کار را با دقت زیادی انجام دهید تا مبادا از رز‌هایی با معنای کاملاً متفاوت استفاده کنید. مثلاً ترکیب رز سبز با مشکی در تضاد است، چون سبز معنی حیات و مشکی معنی خداحافظ می‌دهد.

کدام رنگ رز را انتخاب کنم؟

برای اینکه متوجه شوید کدام رنگ را انتخاب کنید، باید به طرف مقابل و احساساتان نسبت به او توجه داشته باشید. مثلاً اگر قصد خرید این گل‌ها را برای عشقتان دارید، قطعاً رنگ‌بندی‌های بنفش یا قرمز بهترین گزینه برایتان خواهند بود، اما اگر فقط برای یک دوست معمولی می‌خواهید رز بخرید، رنگ زرد می‌تواند ایده جالبی باشد.

البته گاهی اوقات شما می‌توانید گل‌هایی با مفاهیم متفاوت را برای طرف مقابل بخرید. مثلاً با همسر خود جروبحث کرده‌اید، در این زمان امکان خرید گل‌های زرد را برای عذرخواهی از او دارید؛ بنابراین متناسب با موقعیت و شرایطتان امکان انتخاب رنگ‌هایی متفاوت را خواهید داشت.

بسیاری از فروشندگان در گل‌فروشی‌ها نیز علم و دانش کافی در این زمینه دارند و می‌توانند متناسب با نیازتان دسته گلی بسیار زیبا را برایتان تهیه کنند؛ بنابراین برای دریافت راهنمایی‌های بیشتر می‌توانید از این فروشنده‌ها کمک بخواهید.

گل رز، انتخابی مناسب برای هدیه

گل رز انتخابی مناسب برای هدیه است که بیشتر افراد از آن در موقعیت‌های مختلف استفاده می‌کنند. این گل تقریباً در هر جایی نیز قابل‌دسترس بوده و اگر هیچ ایده‌ای برای هدیه به طرف مقابلتان نداشتید، امکان خرید آن را دارید. به‌طور معمول در بسیاری از فروشگاه‌ها رنگ‌بندی‌های قرمز، سفید و آبی این محصول را می‌بینید، اما مدل‌های دیگر آن نیز در بازار به‌فروش می‌رسند و کافیست کمی جستجو کنید تا بهترین رنگ‌بندی این هدیه زیبا را یافته و بخرید.

رنگ گل رز هر چه که بوده و هر پیامی را در بر داشته باشد، بهتر از ابزار احساسات به‌صورت زبانی نخواهد بود؛ بنابراین علاوه‌براینکه این گل‌ها را می‌خرید، با زبانتان از احساستان را به طرف مقابل بگویید تا او کاملاً متوجه حستان شود.

شماره های تماس

۰۲۱-۸۶۰۴۴۷۶۴

۰۲۱-۸۶۰۳۱۹۱۴